Odzież do stref czystych

W wielu obszarach produkcyjnych i przetwórczych istnieją strefy czyste i pomieszczenia tzw. cleanroom, gdzie obowiązują specjalne zasady funkcjonowania. Podyktowane zostały rodzajem prac wykonywanych w takich strefach, a konkretnie warunkami, jakie muszą być spełnione dla prawidłowego i bezpiecznego ich przeprowadzenia. Z reguły wynika to z pracy z materiałami wrażliwymi, co wymaga zagwarantowania stabilnego środowiska w strefach czystych oraz cleanroomach, gdzie monitorowane są takie parametry jak, np. wymiana powietrza, jego temperatura oraz wilgotność, ilość cząstek o wielkościach mierzonych w mikronach, warunki mikrobiologiczne, antystatyczność, itp.

Człowiek – największe zagrożenie stref czystych

Obecność ludzka stanowi największe zagrożenie w strefach czystych, dlatego w takich pomieszczeniach powinien przebywać odpowiednio przeszkolony personel. Pracownicy muszą być także właściwie wyposażeni, a niezbędnym elementem ich ekwipunku musi być odpowiednia odzież ochronna do stref czystych. W zależności od wykonywanych zadań oraz przeznaczenia danego pomieszczenia dobór ubrania uzależniony jest od różnych czynników. Do najważniejszych kryteriów dopasowania odzieży ochronnej należy:

  • zagwarantowanie bezpieczeństwa pracy i zdrowia pracowników,
  • zapewnienie spełnienia norm wymaganych prawnie,
  • uwzględnienie specyficznych warunków panujących w pomieszczeniu,
  • uwzględnienie komfortu pracy podczas wykonywanych obowiązków.

Charakterystyczną kategorię odzieży ochronnej do stref czystych stanowią ubrania zabezpieczające przed pyleniem. Pracownik z nich korzystający będzie potrzebował także środków ochrony indywidualnej, które chronią drogi oddechowe przed negatywnymi i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Z uwagi na kilkugodzinne przebywanie osób w strefach czystych, a co się z tym wiąże użytkowanie przez nich specjalnej odzieży ochronnej, konieczne jest zapewnienie ubrań, które nie będą krępować ruchów ani powodować nadmiernego dyskomfortu.

 

Kolekcja CleanGuard, certyfikowana zgodnie z normami EN 13795, EN ISO 9237 oraz EN 61340-5-1, to szeroka gama odzieży przeznaczona do stosowania w strefach czystych – cleanroom, o klasie czystości ISO 6-9.

Produkty CleanGuard wykonane są z niepylących specjalistycznych tkanin technicznych o wysokim poziomie przepuszczalności powietrza. Dodatkowo dzięki nowoczesnej technologii produkcji, wyroby marki CleanGuard zapewniają wysoką wytrzymałość i bezpieczeństwo. Kolekcja CleanGuard oferuje bardzo szeroki wybór asortymentu. Produkty w kolekcji CleanGuard przystosowane są do prania w pralniach w standardzie czystości ISO 5. Odzież zachowuje swoje właściwości do 50 cykli czyszczenia, co potwierdzone zostało certyfikatem zgodności CE.

W sprzedaży posiadamy, również odzież ochronną krótkotrwałego użytku do stref czystych jak: kaptury, czepki, bluzy, spodnie, kombinezony, fartuchy oraz obuwie ochronne i ochronniki na buty uzupełniające ubiór osób pracujących w strefach czystych.

Więcej informacji na temat odzieży ochronnej CleanGuard zobacz więcej

Do produktów w kolekcji CleanGuard szczególnie polecamy:

 

TOP