TKANINY

Najpopularniejsze tkaniny i dzianiny wykorzystywane przez nas do produkcji odzieży roboczej to mieszanki bawełny i poliestru lub poliestru i wełny. Popularna jest także 100% bawełna.  Coraz częściej stosujemy także materiały z dodatkiem elastanu (lub innych włókien elastycznych) oraz surowce tekstylne w pełni ekologiczne.

Natomiast w przypadku produkcji odzieży ochronnej, w zależności od zakresu i rodzaju ochrony artykułu finalnego, bazujemy głównie na tkaninach z poliestru i bawełny lub materiałach z zawartością modakrylu czy włókien typu Nomex®. Bardzo popularne są także dzianiny zawierające w swoim składzie poliester lub poliester COOLMAX FRESH. Przy produkcji odzieży wodoodpornej dodatkowo korzystamy z materiałów z membranami poliuretanowymi lub PTFE. Podstawą zaś naszych kolekcji antyelektrostatycznych są mieszanki poliestru, bawełny oraz włókna antystatycznego (od 1 do 5 %).

Stosowane przez nas materiały wyróżniają się wysokimi parametrami w zakresie sił zrywających, odporności na rozciąganie i wypychanie, światło czy pot. Bardzo istotnym wskaźnikiem przy ich wyborze jest także wytrzymałość na wielokrotne cykle prania i suszenia.

TOP