Techtextil 2017: nie mogło nas tam zabraknąć !

9-12 maj 2017 we Frankfurcie odbyły się największe targi tekstylne i włókiennicze Techtextil. Wzięło w nich udział blisko 1400 wystawców oraz 28 500 zwiedzających, w tym reprezentanci firmy Krystian, która jest liderem implementacji nowoczesnych technologii w produkcji specjalistycznej odzieży ochronnej.

– To będzie rewolucja np. w produkcji odzieży termochronnej. Wszystkie odstępstwa od norm fizjologicznych pracowników, będą kontrolowały systemy informatyczne i w czasie rzeczywistym raportowały  je osobom odpowiedzialnym za życie i zdrowie podległych pracowników- twierdzi Elżbieta Rogowska.

Wystawcy zaprezentowali nie tylko nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny, ale także ich realne zastosowanie w wielu innowacyjnych produktach, w bardzo różnych branżach. – To co niewątpliwie pozostaje do dopracowania w najbliższym czasie to połączenie technologii smart textiles z wielokrotnymi cyklami prania- dodaje.

– Było to dla nas bardzo inspirujące doświadczanie, w jednym miejscu skupili się wszyscy najwyżsi producenci i dostawcy nowatorskich rozwiązań dla  przemysłu konfekcyjnego. Mieliśmy okazję zobaczyć i przetestować technologie, które  w najbliższym czasie zamierzamy wdrożyć w naszym centrum produkcyjnym- podsumowuje Jacek Mełecki, Prezes Zarządu firmy Krystian.